KILCAL VARİS TEDAVİSİ

Varis, özellikle, bacaklarda görülen bir damar rahatsızlığıdır. Varis, toplardamarın içindeki kapakçıkların bozulmasından kaynaklanan ve kalbe giden kirli kanın geri kaçışı ile oluşan bir toplardamar genişlemesidir.

Atar damarlar tarafından hücrelere kadar taşınan oksijenli kan, kullanıldıktan sonra ven adı verilen toplar damarlar tarafından kalbe taşınır. Her organın kendine ait, kirli kanı taşıyan bir toplar damarı bulunur. Hepsinde olmasa da  bu damarlarda kanı kalbe doğru yönlendiren ve geri kaçmasını engelleyen kapakları var.
Vücudun tüm yükünü taşıyan bacaklardır. Kanın yerçekimine karşı ayak parmaklarından başlayarak yukarı doğru kalbe geri dönmesi, bir nehirin tersine akması kadar zor bir şeydir… Atardamarlarda kanı pompalayan kalptir. Bu görevi bacaklarda kas pompası adını verdiğimiz baldır adeleleri üstlenir. Özellikle dizaltındaki baldır adeleleri yürürken kasılarak kirli kanın büyük kısmını taşıyan kaslar arasındaki iç toplar damarları sıkıştırarak kanın kalbe doğru ilerlemesini sağlarken, kapaklarda kanın geri kaçmasını engeller.
Zamanla genetik yada bir çok nedenden dolayı bozulan kapakçıklar  işlevini yerine getiremez.Bunun sonucunda toplar damarların belirginleşerek, kıvrımlaşmasıdır.

Şimdi kılcal varisler  için vereceğimiz tarif, tedavi anlamında çok destek olacaktır.

Öncelikle Kadife çiçeği ( Marigold/ Calendula ); kollajen üretimini teşvik eden ve hücre onarımına ve üremesine yardımcı olan zengin flavonoidler ve C vitamini kaynağıdır. Ayrıca, dolaşımın iyileştirilmesine yardımcı olur, böylece çeşitli varislerin damar semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur.Antimikrobiyal, Antiviral, Anti-inflamatuar ve yara iyileştirici faaliyetleri üzerinde birçok çalışmalar yapılmış ve etkin sonuçlar elde edilmiştir.Kozmetik sektöründe çok kullanılan Kadife çiçeğini özellikle ”Yves Rocher” yoğun olarak kullanmakta. 

 

Zeytinyağı, insan için büyük önem taşıyan yağ asitlerinin yanı sıra, vücudumuzdaki zararlı maddelerin neden olduğu tahribatı önleyen antioksidan elementleri içerir. 

Zeytin ağacının; dalları, yaprakları ve reçinesi olduğu kadar, yağı da yıllardır ilaçların bileşimlerinde yer alan doğal maddelerden birisidir. Doğal bir ilaçtır.

At kestanesi yağının faydaları sebebiyle yaygın olarak birçok ülkede kullanılan bir yağdır. Kan damarlarını koruyucu özelliğinin yanında damar sertliği, varis, hemoroid gibi rahatsızlıklar için kullanılması da at kestanesi yağının yararları arasındadır.

Şimdi bu muhteşem üçlüyü birleştirip hafif varislerimiz için harika bir formül elde edecegiz.

Malzemeler

Kadife  çiçeği taze yada kuru.

Taze olarak ortalama 7-10 tane

Kurutulmuş kadife çiçeği için 2 avuç

Saf sızma zeytinyağ

At kestanesi yağı (2 yada 3 yemek kaşığı)

500 ml yada 1000 ml (bir lt’lik) cam kavanoz

Kadife çiçeklerini taze kullanacaksanız iyice kurutun.Nem yağı bozabilir.

Kadife çiçeklerinin miktarı, bitki yağının hazırlanması için kullanacağınız kaba bağlıdır. Genellikle yağa yeterli alan vermek ve çiçeklerin biraz genişlemesine izin vermek için kavanozun yarısını çiçeklerle doldurmak iyidir.

Zeytinyağı tıbbi kullanımlar için iyidir çünkü güçlü bir iyileştirme etkisi vardır.


Nasıl yapılır

 1. Kavanozun yarısına kadar çiçekleri  doldurun.
 2. Zeytinyağını  çiçeklerin üstüne dökün.
 3. Çiçekler tamamen örtülmelidir.
 4. Kapagını kapatın.
 5. Kavanozu sıcak bir yere koyun.
 6. Güneşli bir yer özellikle çiçekler için iyidir.
 7. Karışımı yaklaşık üç yada 4 hafta bekletin.
 8. Sonra başka bir kaba iyice filtre kagıdı yada tülbent ile süzün.
 9. At kestanesi yağını ilave edin
 10. Şişeyi, içerik ve tarihe göre etiketleyin.Bir yıl kullanma süreniz var.
 11. Şimdi kullanmaya hazır yağınız.
 12. Allerjik teniniz varsa küçük alanda test yapın.

Yağınızı her akşam dairesel hareketlerle yukarı dogru bacaklarınıza -sorunlu bölgelere masaj yaparak yedirin.

Bu tedaviyi haftada 3 ila 4 kez, tercihen yatmadan önce uygulayın.

Şifalı ev yapımı Kadife çiçeği-Zeytinyağ karışımı , varis damarlarına ayrıca hemoroidlere karşı etkili olmakla birlikte, cilt problemleri için de çok etkilidir.

Bu doğal zeytinyağı,At kestanesi ve kadife çiçeği tedavisi, varis görünümünü etkili bir şekilde azaltmak için yıllardır kullanılmaktadır.

Her iki bileşen de, anti-enflamatuvar, sıkılaştırıcı ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir ve ciltte emildikten sonra genişlemiş damarları küçültür. Bu, varisten etkilenen bölgelerdeki kan akışını etkinleştirir.

Bu tedaviyi cildinize masaj yaparak uygulamak, bu durumun neden olduğu ağırlık hissini hafifletir ve lenf sisteminin fonksiyonlarını uyarır. Bu da, varisten kurtulmayı zorlaştıran toksinlerin ve sıvıların optimal bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağlar.

 

Bu tedavi mucize bir tedavi değildir. Fakat düzenli kullanımı, sağlıklı beslenme,iyi yaşam tarzı ile çok iyi sonuçlar alacagınız bir gerçek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s