Bel fıtığına ameliyatsız 2 bin yıllık tedavi

bel_fitigi_

2 bin yıl önce Antik Yunanistan”da Hipokrat tarafından kullanılan ve vücudun kendi kendini iyileştirmesi prensibinden ortaya çıkan Proloterapi yöntemi 75 yıldır Amerika da uygulanmakta.

İlk kez tıbbın babası Hipokrat”ın uyguladığı hasarlı bölgede yalancı mikrop oluşturma yöntemi olan ve vücudun kendi kendini iyileştirme mekanizmasını devreye sokan Proloterapi yöntemi ile bel fıtığını ameliyatsız, kalıcı olarak tedavi etmek artık mümkün.

Kökleri 2 bin yıl öncesine dayanan ve ağrıya neden olan hasarlı dokuda inflamasyon ( iltihap ) oluşturma yöntemi ile uygulanan tedavi, vücudun kendi kendini yenilemesi prensibinden yola çıkıyor. Yaralı bir askeri tedavi etmek için omzuna kızgın demir batırarak yaralı bölgede iltihap oluşturarak vücudun iyileştirme mekanizmasını tetikleyen Hipokrat”ın temellerini attığı Proloterapi tedavi yöntemi, 1930”lu yıllarda Amerika”da savaş zamanı yaralı askerler için de uygulanıyordu. 1950”li yıllarda Dr. George Hackett”ın ”Proloterapi” adını verdiği ve geliştirdiği tedavi ile hasarlı bölgede kan akımının artışı sağlanıyor ve bölgeye gelen onarıcı hücrelerle hızla doku iyileşmesi ve yenilenmesi başlıyor. Böylelikle eklem, tendon ve kas ağrıları kalıcı olarak tedavi edilebiliyor.

Bel fıtığının oluşum sinyallerinin verildiği ağrılı dönemde uygulanacak Proloterapi tedavisi ile fıtığın kalıcı olarak oluşumu önlenebilir

Proloterapi ile, bel ağrısına neden olan hasarlı doku üzerine, içinde şekerli su karışımının bulduğu solüsyonu enjekte ediliyor. Şekerli su enjeksiyonu sonrası hasarlı bölgede yalancı mikrop oluşumu gerçekleşiyor. Vücut, bu yalancı mikrobu yok etmeye çalışırken aynı zamanda hasarlı dokuların onarılmasını, yenilenmesini ve iyileştirici hücrelerin hızla artışını sağlıyor. Böylece mikrop yok edilirken hasarlı bölgede tedavi edilmiş oluyor.

prolotherapy

Konu hakkında   http://www.istanbulftr.org/tr/proloterapi-poliklinigi/c/128

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s