Bu Bitki 16 Saatte Kanser Hücrelerinin% 98’ini Öldürüyor!

Çağın en ölümcül hastalıklarından biri olan kanser tedavisi için sürekli çalışılıyor,araştırlıyor  bir gün bu hastalığın tarihe geçeceği ümidi ile…
Birçok bilim adamının, 16 saat içinde kanser hücrelerinin% 98’ini ortadan kaldırma ihtimali yüksek bir tedavi olduğu iddia ettiği bir bitki var.

art_annua-yap

“Yaşam Bilimleri” de yayınlanan bir araştırmaya göre, Sweet Wormwood’da bulunan Artemisinin veya Artemissia Annua, Çin tıbbında kullanılmış.Meme kanseri hücrelerinin% 98’ini 16 saatten daha kısa sürede yok edebildiği görülmüş. Eğer bitki kendi başına kullanılıyorsa, meme kanseri hücrelerinin% 28’ini ortadan kaldırıyor, demirle kombine edildiyse  (deneylerinde kanıtlanmış) sağlıklı hücrelere herhangi bir hasar vermeden kanseri tamamen yok edebiliyormuş.

Pelinotu geçmişte sıtma (malaria) için kullanılan bir ot, fakat en son araştırmaların sonuçları aynı zamanda antikanserojen bir ot olduğunu ortaya çıkardı. Bilimciler pelin otunun demir bileşikleriyle kullanıldığında en kesin sonuçların alınacağını bulguladı. Tümörlere özel bir reseptör gönderen demir bileşikleri, kanserli hücrelerin bölünmesini ve dağılmasını sağlıyor. Gerçekte bu reseptörlerden sağlıklı hücrelerde de var ancak kanserli hücrelerde fazlasıyla bulunuyor. Demir ve pelin birlikte verildiğinde, bu bileşim kanserli hücreleri parçalıyor.

Pelin otunun yüksek oranda demir içerdiği, Washington Üniversitesi biyomühendisleri tarafından bulgulanmıştı. İhtiva ettiği demir nedeniyle malaria parazitleri de kısa sürede ortadan kaldırılabiliyor.

Sıtma parazitlerinden sonra kanser tümörlerine de iyi geldiği bulgulanan pelin otunun en büyük özelliği kanserli hücrelere girdiğinde, hücrelerin kendi kendini yok etmesini sağlaması.
Bunun gerçekten kanser tedavisi olup olmadığını merak konusu.Ama yine de güzel bir umut…

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s