Vücut Elektriği ve Manyetik Terapi

Vücudumuzun elektrik ürettiğini biliyormusunuz?
statik-elektrik-nedir-22
Sadece kullandığımız elektrik ve elektronik eşyalar değil vücudumuzun da elektriğe ihtiyacı vardır. İnsan vücudu elektrik üretir ve yaşam fonksiyonlarını sürdürebilmek için bunu kullanır. İnsan vücudu kimya ve elektroniğin iç içe uyum içinde olduğu komplike bir sistemdir. Vücudumuzdaki organlar düzenli çalışabilmeleri için birbirleri ile iletişim içinde olmaları gerekir, bunu da elektrik sinyalleri ile sağlarlar, komutlar gönderilir, alınır ve uygulanır.
Bu sinyalleri 768.000 km. uzunluğa sahip sinirler iletir. Beyin 50-100 mV elektrik üretir, beyinde aynı anda işlenen sinyal sayısı 200.000 civarındadır.
Böyle bir sistematiğin içinde vücudumuzun elektrik üretme ve iletme yeteneği sağlımıza sürdürmenin, korumanın en büyük sigortasıdır.
Kalbin çalışmasından, hücresel boyuttaki faaliyetlere kadar her şey elektrik sayesinde olur.
İnsan vücudundaki bu biyoelektrik hareketlilik insanın manyetik alanını oluşturur. Kalp, adale, sinir ve beyin gibi organlar belli manyetik alanlara sahiptir birbirleriyle haberleşmek için kullandıkları bu manyetik alan hem birbirleriyle hem de dünyanın manyetik alanı ile uyum içinde olmak zorundadır.
Vücudumuzdaki bu elektriksel sistemin oluşturduğu manyetik alan dünyanın manyetik alanı ile uyumlu çalışmak üzere çok ince ayarlanmıştır. Vücudumuz bu manyetik alanın pozotif dengesi içindedir.
Sürekli kapalı alanlarda yaşamak, günlük yaşamımızda kullandığımız teknolojik ürünlerle (cep telefonları-tv,pc-fırınlar,mikro dalga fırınlar vs), içice yaşamak,çevresel faktörler ve  sentetik giysiler fazla statik elektrik yüklenmesine manyetik dengenin bozulmasına neden olur.
implant4images-3
Insan vücudunda 3000 volta kadar statik elektrik birikebiliyor, onun için biriyle tokalaştığınızda veya arabaya dokunduğunuzda elektrik çarpmış gibi olursunuz hatta ses bile duyarsınız .
Vucudumuz da  fazla statik elektriğin birikmesi vucudun manyetik alanını bozar bu da kan dolaşımını yavaşlatır sinir sistemi bozar,kasların esnekliğini azaltır buna bağlı olarak bir çok hastalığın oluşmasına neden olur.
Manyetik takıların içinde bulunan mıknatıslar küçük elektrik akımları yaratarak manyetik alan oluşturur, bu akımlar biriken statik elektriğin boşalmasına , bu birikimden doğan olumsuzlukları gidermeye, vucutta bozulan manyetik dengenin düzenlenmesine yardımcı olur.
Bu sayede kan akışını artmasına, kasların gevşemesini sağlayarak vücutta biriken negatif enerji ve yarattığı gerilimin giderilmesine, sinir sisteminin de iyileşme sürecini başlatır
Günümüzde uygulanan mıknatıslı tedavi yöntemleriTMU)Transkraniyal Manyetik Uyarım tedavisi – (TMS)Transkranial Manyetik Stimülasyon)-) kullanılarak kan hücrelerinin akışkanlığı sağlanarak hücrelerin gereksinim duyduğu yaşamsal nitelikteki maddelerin dolaşımı hızı ve miktarının artışı sağlanabilmektedir. Böylece vücut doğal yollardan kendini iyileştirme kapasitesini artırmaktadır.
Manyetik alan uygulanmasıyla kemik hücrelerinin aktivasyonu arttığı, daralmış ve fonksiyonlarını güçlükle sağlayan damarların genişlemesi sayesinde başta damar sertliği ve yol açtığı sorunlar olmak üzere metabolik reaksiyonlarda olumlu gelişmeler başlayabilmektedir.
Sonuç olarak; adalelerde mevcut kasılmalar azalmakta, vücudu savunan hücrelerde gözle görülecek şekilde artma olmaktadır. Kan hücrelerinin yeterli biyo-elektrik potansiyeli olduğu zaman birbirlerini itmekte olduğu ve birbirlerine yapışmadan damarlar içerisinde hareket ettiği bilinmektedir. Manyetik alan tedavisi tıpkı mıknatısın demir tozlarını belli bir sıra halinde düzene soktuğu gibi hücrelerin bozulmuş enerjilerini yeniden düzeltir ve onları dengeli bir duruma getirir. Diğer bir deyişle vücudun kendi kendini tedavi etme gücünün hiçbir yan etki oluşturmadan, hiçbir rahatsızlık vermeden kimyasal olmayan bir yolla harekete geçirilmesi ve güçlendirilmesi olarak tanımlanabilir.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s