Manyetik Terapinin Etki Alanları

Manyetik Terapinin Etki Alanları,

1922107_536783269771951_1362985993_n

Romatizmalı Ağrı: 1997 yılında, Baylor College of Medicine Dr. Carlos Valbona, kalıcı mıknatıslar kullanılarak tedavi edilen hastaların % 76 oranla artritik eklem ve kas ağrıların da düşüş olduğunu bildiren bir çalışma yayınladı.

Zihinsel ve fiziksel rahatsızlığı olan hastalar üzerine yapılan kliniksel araştırmalarda %90 başarı gösteriyor. Japonya’da bir üniversite 11.648 kişi üzerine yapılan manyetik tedavinin (%43 erkek) %92 başarı gösterdiği görülmüştür
(Blackman ve Friedman, 2002).

Hayat enerjimizin kaynağı olan biyomanyetik alanımızı bir mıknatıs gibi emen olumsuz etkenler(CEP TELEFONLARI,BAZ İSTASYONLARI,BİLGİSAYARLAR VS) başta kronik yorgunluk sendromu olmak üzere birçok hastalığın da temelini oluşturur. Temelde baş ve strese baglı kas ağrısı, baş dönmesi, sıkıntı, bunaltı, endişe, kaygı gibi belirtilerin yanı sıra, aynı zamanda depresyon belirtileri taşıyan; uyku dengesizlikleri, halsizlik, isteksizlik, kırgınlık şikayetlerini de beraberinde getiriyor.

Enerji eksikliği, genel ağrı, baş ağrısı ve yorgunluk, manyetik alan eksikliğinin sonucu olarak ortaya çıkar. Kronik yorgunluk sendromunun da belirtileri olan bu gibi şikayetler, insan vücuduna uygulanan Manyetikoterapi ile giderilebilir.

Mıknatıs terapisi; iyonları harekete geçirerek küçük manyetik alanlar yaratırlar.Manyetik alan vücuda uygulanınca manyetik dalgalar dokudan geçer ve ikinci akım oluşturur. Bu akımlar manyetik alan ile birleşince hücrelerdeki elektronlara ısı verir.
Bu ısı adale ağrısı, kaslardaki şişmelere çok iyi gelir. Kandaki kalsiyum ve kolesterol miktarı azalınca haemoglobin daha hızlı hareket eder.
Yüksek tansiyona sebep olan diğer maddelerde de azalma görünür. Kan temizlenir ve akışı hızlanır. Kalp rahatlar ve ağrılar azalır veya yok olur. Yönetici sinirler normale döner ve onların yönettiği organlar düzgün şekilde çalışır.
Kan akımının iyileşmesinden dolayı hücreler oksijenle beslenir ayrıca besleyiciler daha kolay ve verimli şekilde taşınır. Manyetik dalgalar cilt, yağlı dokular ve kemikleri canlandırır.

Sonuçta hastalığa karşı direnci arttırır. Manyetik alan düzensizliğini azaltarak enerji aktarır, sağlığa katkıda bulunur. Hücrelerin büyümesini destekler. Mıknatıslar başta halsizlik,yorgunluk, diş ağrısı gibi bir çok ağrıya iyi gelir.

Vücudun kendi kendini iyileştirme özelliğini destekler (Shimodaira ,2002).

ETKİLİ DESTEK ÜRÜNLERDİR

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s