Elektromanyetik alan yoksunluğu sendromu

Elektromanyetik alan yoksunluğu sendromu

Teknoloji geliştikçe manyetik alanlarımız kirleniyor.Elektromanyetik alanlar gözle görünmediği yada bilinmediği için inanmakta zorlanıyor insan.Gözle gördüğü şeyin varlığına inanmak daha kolay geliyor.Elektromanyetik dalgaların bozulması hastalıkların ortaya çıkmasını kolaylaştırmaktadır. Toprakla ilişki bozuldukça daha da hız kazanacaktır. Yüksek gökdelenler hem insanları topraktan koparmakta hem de yeryüzünün elektromanyetik alanını bozmaktadır. Yaşayan her organizmada bir elektrik akımı vardır. Hücreler repolarize ve depolarize olurken eksi ve artı yükler harekete geçerler ve ortaya çıkan elektrik akımı hücrenin madde alışverişini sağlar.

Elektrik akımının olduğu her yerde, dolayısı ile canlı her organizmada manyetik alan ve akım vardır. İnsan vücudunda ve hücrelerde oluşan madde ve enerji değişimi  bu manyetik alanlar sayesinde olur.

Dünyanın da manyetik alanı vardır ve insan vücudu ile uyumludur. Fakat yüksek gerilim hatları, gökdelenler, tüneller ve gökdelenleri dikmek için kazılan derin temeller, rüzgarın esmesini engelleyen yapılar, toprağın üstünün beton ve asfalt ile kaplanması, ozon deliği, kullanılan deodorant ve gaz maddelerin havadaki konsantrasyonunun artması, hava kirliliği,ağaçların kesilmesi, havai fişek vb gürültüler, toprağın içine karışan deterjan vb kimyasallar, hormon ve böcek öldürücü ilaçların toprağı kirletmesi sadece kimyasal kirlilik yaratmamakta, aynı zamanda toprağın ve suyun, dolayısı ile dünyanın manyetik alanını bozmaktadır.

25-2

Kazuo Shimodaira‘a göre enerji eksiklği, genel ağrı,baş ağrısı, yorgunluk;manyetik alan eksikliği sendromunun belirtileridir. Bunlar kronik yorgunluk sendromuna benzemektedir ve dışarıdan manyetik alan verilince hasta düzelmektedir.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s