Patates suyu

Patates suyunun faydaları nelerdir :Patates suyu kanser hücrelerini öldürür, şeker hastalığına iyi gelir, gastrit için en etkili tedavidir ve tansiyonu düşürür.

Modern tıp kadar etkili olan bir diğer tedavi yöntemi ise doğal tedavi yöntemidir. ve patates suyunun inanılmaz faydaları vardır. Meyve suyu gibi içilebilen patates suyu şeker hastaları için, kanser hastaları için ve yüksek tansiyon gibi pek çok hastalığa faydaları yüzyıllar öncesinden bilinmektedir.

Patates aslında çiğ olarak tüketildiğinde oldukça faydalıdır. Fakat her patates tedavi için kullanılmaz. Özellikle yeşil kabuklu patatesler içerdiği toksinler itibarıyla önerilmez ve soyulması gerekir.

İşte patates suyunun faydaları:

Gastrit tedavisinde patates suyu faydası: Bir bardak suya bir yemek kaşığı patates suyunu ekleyin ve sabah öğle akşam olmak üzere yemeklerden 30 dakika önce için.

Kanser hücrelerinin yok olması için patates suyu: Dr. Kagamine Akita, Japonya Üniversitesinde çiğ patates ve suyundan yaptığı deneylerde farelerin tümör hücrelerinin büyümesini önleyici özelliği olduğunu kanıtlamıştır. Yaptığı çalışma Kanser uluslararası kongresinde yayınlanmıştır. Almanya’daki kongre büyük heyecan yaratmıştır.

Yüksek tansiyon için patates suyu: Bugün patates suyu kalp hastaları, yüksek tansiyon, diyabet, romatizma gibi hastalıkların tedavisinde ve böbrek, karaciğer hastalıkları ile mücadelede etkin bir araç olarak kullanılmaktadır.

Çiğ Patates Suyu Faydaları:

Bedendeki şişliklere, eklem ağrılarını dindirir.

Egzama ve cilt lekelerini hızlı bir şekilde geçirir.

B vitamini deposu olduğu için uçuk ve ağız içi yaralarını geçirir.

Patates suyu için kullanacağınız patateslerin filizlenmemiş ve içerisinde siyah lekelerin olmamasına dikkat edin.

Patatesleri soyup katı meyve sıkacağında ya da rendeleyerek suyunu sıkın.

Taze olarak sıktığınız patates suyunu bekletmeden, kısa süre içerisinde tüketin. 

Patates suyunu detoks amaçlı kullanmak için sabahları aç karna, 100-150 ml olarak için. Limon, havuç, elma suları ve bal ile patates suyunun tadını dengeleyebilir, sağlıklı karışımlar hazırlayabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s