RUŞEYM NEDİR?

indir

Rüşeym Nedir.
Rüşeym ( wheat germ ) Buğdayın özü demek. Bu bilinen Buğday taneciğinin en tepesindeki cücüktür. Buğdayın iç bölümünden oluşur. Tepesindeki o küçücük hayat kaynağı, Bitki oluşmasını sağlayan rüşeym’dir.
Buğdayın Altın Özü: Buğday Ruşeymi Nedir?


Ruşeym, buğdayın özü demektir. Buğday ruşeymi tüm tanenin % 2-3’ünü oluşturur. Bu nedenle buğdayın una dönüştürülmesi sürecinde özel ayrıştırma işlemi uygulanarak 1 ton buğdaydan sadece 1 kg ruşeym elde edilir.*** Lif değerinin yüksek olması nedeniyle tokluk hissi sağlar.*** E vitamini açısından zengindir.*** Taze ya da kuru meyvelere, süt, yoğurt , salata ve çorba gibi besinlere ilave edilerek tüketilebilir.*** Protein ve esansiyel yağ oranının yüksek olması nedeniyle dayanıklılık süresi azdır. Buğday Ruşeymi, paketi açıldıktan sonra 1 ay içerisinde tüketilmelidir.

 

Rüşeym buğday taneciğinin en tepesindeki “cücük” olarak bilinen doğal E vitaminmiş.Buğdayın kalbi, hayat kaynağı ve vitamin E, folik Asit, fosfor, thiamin, çinko, demir ve Magnezyum gibi birçok besin kaynağı içeriyormuş. 1000 kg buğdaydan ancak 1 kg Ru-Sheım elde edilebiliyormuş. oğulcuk anlamındadır.

ÖNEMLİ UYARI : Çölyak hastalarının ve lif kullanımında sakıncası olanlar için, kullanması uygun değildir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s